Световният първенец от Дортмунд 2011 Елис Гури отпадна в четвъртфиналите на олимпийския турнир по класическа борба в категория до 96 килограма на Игрите в Лондон, след като загуби с 0-2 части от Цимафей Дзейниченка.

В първите 90 секунди нито един от двамата не успя да запише актив и беларусинът бе поставен в партер и след малко повече късмет и добра защита взе точка, която му донесе успеха в периода с 1-0.

Във втората част също не бе отбелязана точка и този път в партер бе Гури и последва чудесна атака на Дзейниченка и три точки, които го класираха на полуфинал след победа с 3-0 пункта и 2-0 части.

В полуфиналите беларусинът срещна руснака Рустам Тотров и загуби с 3-0, с което отряза пътя на Елис Гури към репешажите за бронзовия медал.