Днес националният отбор на България - младежи до 20 години, игра в Арена Ботевград контрола с Нидерландия. Нашите национали отстъпиха с 84-87 (19-15, 23-23, 20-10, 22-39), след като пропиляха аванс от 18 точки в началото на  последната четвъртина, когато водеха с 66-48.

След сравнително равностойно първо полувреме, завърщило при 42-38 за България, нашите национали изиграха силна трета част, която спечелиха с 20-10 и след нея водеха с 62-48.

В този мач  за България взе участие Константин  Костадинов, който вчера се присъедини към отбора.  Той бе на полето 16 минути, отбеляза 9 точки и овладя 6 борби.

Най-резултатен за България бе Георги Герганов с 18 точки, има и 5 асистенции. С дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби е Иван Спиров. Илиян Пищиков отбеляза 12 точки, по 9 имат още Кръстомир Михов и Андон Вачев.

За Нидерландия с най-много точки - 22, е Касиус Бонярски.