В днешния първи мач от четвъртия кръг на НБЛ Балкан загуби в Ямбол от местния Тунджа с 86-85 (18-19, 14-15, 23-12, 16-23, 15-14) след петминутно продължение. Срещата бе изключително оспорвана през всичките 45 минути и държа в напрежение зрителите до последната секунда. В крайна сметка ликуваха домакините, за които това е трети успех в шампионата, а за Балкан - второ поражение.

Първото полувреме бе за Балкан, който показа по-добра игра от своя съперник и след двайсет минути игра водеше с 36-32. Зелените направиха лоши последни минути на третата четвъртина, когато допуснаха серия от 0-10 и домакините успяха да поведат със 7 точки - 55-48. Със силна игра най-вече на Иван Лилов още в третата минута на последната четвъртина балканци не само изравниха, но и поведоха в резултата, но в крайна сметка редовното време завърши при равен резултат - 71-71.

Петте минути на последвалото продължение преминаха през главоломни обрати. Когато до края оставаха 1.40 минути, резултатът бе равен - 78-78, след разменени кошове и пропуски се стигна до ново равенство при 85-85. С измислен фаул срещу Радионов домакините поведоха с 86-85, в последната атака до края Мартин Маринов не бе точен и ямболци ликуваха.

Домакините имаха малко по-добра стрелба - 46 срещу 42 процента, спечелиха и 10 борби повече, което може би се оказа решаващо, особено тези в нападение, които бяха 13 на 5 за Тунджа.

Мартин Дурчев бе най-резултатен за победителите с 25 точки, Говедаров направи дабъл-дабъл с 18 точки и 10 борби, с 14 точки и 7 асистенции е Юлиян Радионов, който дълго време игра с 4 фаула, Стоян Петков добави 12.

Тореализатор за Балкан бе Иван Лилов с 25 точки, като овладя 7 борби и открадна 3 топки. Силно игра Йордан Бозов, отбелязал 20 точки, с 19 е Урош Петрович, дош Сантош е с 6 точки и 10 борби.

Снимка: Зона Ямбол