Баскетболистите на Балкан започнаха с победа второто завъртане от редовния семон на НБЛ. Тази вечер в Арена Ботевград те спечелиха срещу Ямбол с 94-81 (32-23, 23-21, 22-19, 17-18). Мачът бе последен на Балкан за отиващата си 2021 година.

Балканци превъзхождаха камерния тим на гостите, като не му позволиха да поведе ниго веднъж - водеха в продължение на 39.26 минути. Имаха доста по-добра стрелба - 55% (37-67) при 41% на Ямбол (27-66). Доминираха особено при направените асистенции - имат цели 30 завършващи подавания срещу само 19 на съперника. Превъзхождаха и под коша, където отбелязаха 36 точки, а Ямбол - 24. Изразено бе надмощието им и при бързите атаки - при тях вкараха 29 точки срещу едва 8 на съперника. Най-голямата им преднина бе 18 точки при 86-68.

Много силен мач изигра Уошингтън, който стана топреализатор с 24 точки с цели 7 тройки от 11 стрелби зад дъгата, и само една борба не му стигна да оформи дабъл-дабъл. Тибодо е с 14 точки, 13 отбеляза Грозев, 11 вкара Маркс, 10 има Митко Димитров.  С 9 е Крис Минков, 7 отбеляза Дюкс. По 3 точки имат Пищиков и Гавалюгов, в игра влязоха още Станимир Маринов и Здравко Христов, като Станимир направи 8 асистенции при стрелба 0 от 3 за 20 минути на полето.

За Ямбол с 16 точки е Тадж Ридли, 15 вкара Александър Матушев, 14 има Пейдж, с 12 е Дарин Иванов.

Другите мачове от този 10 кръг: вчера Рилски спортист - Шумен  108-56 и Академик Пловдив - Черноморец 88-91, другата среща от днес Берое - Спартак  57-73 , а Левски бе изтеглил мача с Черно море на 11 ноември r победи във Варна  със 101-72.

Лидер с пълен актив - 10 от 10, е Рилски спортист. Втори с 8 победи и 2 загуби е Черноморец. Балкан и Левски са с еднакъв активм от 7 победи и 3 загуби. Според регламента за определяне на временното класиране при равни победи се гледа точковата разлика - трети е Левски с +133, Балкан е четвърти с +109. Едва след изиграването на всички срещи от редовния сезон се гледат срещите помежду им.

В първия мач от 2022 година, който е на 5 януари, Балкан гостува в Плевен на Спартак, а на 10 януари приема Берое.