Тази вечер в Арена Ботевград баскетболистите на Балкан постигнаха категоричмен успех срещу Ямбол с 98-76 (27-19, 28-23, 27-15, 16-19).  В тази среща нямаше и помен от трърде бледото им представяне в в понеделник в Бургас, когато бяха надиграни и загубиха с 93-83.

Балканци започнаха колебливо мача, но коригираха нещата още в първата четвъртина и я спечелиха с 27-19. Продължиха да доминират и във втората и на полувремето имаха аванс от 13 точки - 55-42.

Още по-категорични бяха и след почивката. В 24-та минута разликата стигна 20 точки - 66-46, минута по-късно резултатът бе 71-46, а минута преди края на третия период - 80-55.

Минута след началото на последната част преднината на Балкан достигна до 30 точки при 87-57, последната сирена дойде при 98-76.

Мануел Суарес бе най-резултатен за победителите с 21 точки, той има дабъл-дабъл с 13 овладени борби, направи и 3 чадъра само за 16 минути на полето. С по 16 точки са Николай Грозев, който има и 7 борби, и Никос Дипларос. Капитанът Димитър Димитров отбеляза 13 точки. С 9 е Александър Гавалюгов, 8 реализира Димитър Маринчешки, с 6 е Илиян Пищиков, 4 вкара Тошков, с 3 е Павлин Иванов, 2 добави Кристиян Василев.

За Ямбол най-резултатен с 15 точки бе Доминик Кристиано, 12 вкара Декуан Морис, с 11 е Уилям Таварес, с по 9 са Иван Лилов и Александър Матушев.