Тази вечер баскетболистите на Балкан спечелиха като домакини срещу Ямбол с 80-67 и ттова бе техен шести успех досега, имат и две загуби. Играчите имаха съвсем малко време за този мач – те се завърнаха от Португалия в четвъртък през нощта и успяха да направя само една тренировка в петък.

Срещата с Ямбол бе обявена за 17.00 ч., но започна с един час по-късно. Причината бе закъснението на съдийския екип, който попадна в трафик на магистрала Хемус.

В този мач Балкан не срещна особени проблеми. Превъзхождаше през цялото време – водеше в резултата 39 минути и 40 секунди. Не позволи на съперника си да поведе нито веднъж.

На полувремето водеше с 10 разлика – 49-39, след половин час игра увеличи преднината си до 18 точки – 69-51, а най-голямата му преднина бе 19 точки при 73-54.

Отбеляза 50 точки под коша спрямо 40 на Ямбол, има и два пъти повече точки от бързи атаки – 16 на 8, значително по-добра бе и стрелбата на отбора – 55.7% срещу 42.6 на Ямбол.

Треньорът Златанович даде доста повече време на младите баскетболисти на Балкан.

Най-резултатен за Балкан с 26 точки бе Малик Топин.  С 15 е капитанът Митко Димитров.  8 има Девин Харис, с по 7 са Мартин Сотиров и Илиян Пищиков, 6 вкара Майки Диксън, с 5 е Николай Грозев, по 2 добавиха Липс и Ст. Михайлов.

За Ямбол с 24 точки е Айзък Бонтън, 22 отбеляза Питър Кис.

Другата седмица на Балкан предстоят два мача. В сряда гостува на Берое, който в събота загуби като гост на Черно море с 94-76, а в неделя, 3 декември от 13.00 ч. приема ЦСКА.