Само два дни след като се завърна от Порто, днес баскетболистите на Балкан гостуваха на Ямбол. Спечелиха със 75-72 (16-24, 15-20, 29-13, 15-15).

Успехът обаче бе постигнат много трудно. Балканци изиграха слаби първи две части и на полувремето имаха двуцифрен пасив от 13 точки - 44-31. Изиграха обаче силна трета четвъртина, която спечелиха с 29-13 и преди последния период вече имаха аванс от 3 точки - 60-57.

Последната част бе изключително оспорвана.  Зелените не позволиха на своя съперник да излезе напред в резултата, въпреки че Ямбол се доближаваше опасно. 3 минути и 30 секунди до края Балкан водеше с 65-64, 1 и 11 секунди преднината му бе 3 точки - 71-68, след това направи разлика от 5 - 73-68, при оставащи 36 секунди.

Само за 4 секунди обаче домакините върнаха един кош за 70-73, последва несполучлив пробив на Герганов и при 16 секунди до края топката бе притежание на домакините.  Те вкараха два наказателни удара, но веднага след това отличен пас към Митко Димитров доведе до кош на Балкан за 72-75 и в оставащото време Ямбол не можа да вкара.

Най-резултатни за победителите с по 16 точки са Димитър Димитров и Георги Герганов. С по 12 точки са Йордан Минчев и Майки Диксън, 8 има Сюприйм Хана, със 7 е Мартин Сотиров, 3 точки добави Илиян Пищиков, с 2 остана Йонас Зохоре.

За Ямбол, който бе без контузените Иван Лилов и Александър Матушев, топреализатор с 27 точки стана Питър Кис, той направи и дабъл-дабъл с 14 овладени борби. Павел Маринов отбеляза 16 точки, с 14 е Николай Михайлов, 11 има Кевин Хънт.