Серията от поредни победи  за Рилски спортист продължава. Тя вече от пет поредни успеха, а новият дойде по изключително драматичен начин след 83-82 у дома над Ямбол. Самоковци изоставаха с 3 точки, но с 4 в последните осем секунди обърнаха съперника и спечелиха двубоя. Така Рилски вече е с 5 победи и 2 поражения, докато Ямбол е с баланс 4-3. В следващия кръг самоковци гостуват на Черноморец, докато Тунджа приема Левски.

Първата точка в мача бе за гостите, но след това последва серия от 7-0 за домакините и те поведоха. Те продължиха да водят и след това, като в първата част резултатността не бе особено висока, а през втората пък преднината им стигна 10 точки. Ямболии обаче завършиха по-добре преди почивката и със серия от 16-4 излязоха напред след 20 минути игра.

След паузата играта вървеше кош за кош, а Ямбол продължаваше да води. Все пак разликата бе малка и Рилски бе плътно зад съперника си през цялото време. По средата на последната част домакините изравниха, а след това гостите направиха серия от 6-0 и отново дръпнаха. Минута и 32 секунди преди края Христо Захариев отбеляза и намали пасива на Рилски на 2 точки, а след пропуск на гостите същият вкара нов кош след борба в нападение и изравни при оставащи 50 секунди.

В ответната атака Браян Ормън отбеляза за ямболии, а след това домакините сгрешиха и бе отсъдена спорна топка. След това Неманя Милошевич бе фаулиран и вкара един наказателен удар, а Тери Смит изравни със страхотна тройка 8 секунди преди края. Последва стрелба на Милошевич, която бе блокирана и остана време за бърза атака на Захариев, срещу когото бе извършено нарушение при оставащи 0.2 секунди на часовника. Той вкара само втория наказателен удар и така донесе победата на Рилски спортист.

Тери Смит стана най-резултатен за победителите с 22 точки. Донеслият победата Христо Захариев завърши със 17 точки и 9 борби, а 11 точки добави Бранко Миркович.

За гостите с Неманя Милошевич приключи с 19 точки и 8 борби, а по 15 точки добавиха Станислав Говедаров и Мартин Дурчев.

Снимка: bgbasket