Днес в мач от Младежката лига, игран в Габрово, Балкан победи Академик Пловдив с 87-74 33-13, 21-18, 23-18, 10-25. По този начин воденият от треньора Михаил Михайлов отбор зае третото място в редовния сезон на лигата.

След бледото представяне вчера срещу Левски, зелените започнаха ударно и само за първите десет минути направиха разлика от 20 точки на своя съперник. Във втората и третата я поддържаха и дори увеличиха до 28 точки. В последните десет минути, когато в игра влязоха всички, преднината им бе намалена до 13.

Николай Маринов отбеляза 23 точки, като направи 8 асистенции и хвана 6 борби, с 18 е Иван Руньов, Райко Дундалов вкара 15, Цветан Георгиев добави 11, 9 има Радослав Кочев. За пловдивчани най-резултатен с 25 точки бе Юли Арабаджийски.