В днешния си втори мач от първенството на Младежката лига, игран в Ботевград, младежите на Балкан победиха пловдивския Академик с 10 точки разлика - 90-80 (17-16, 22-19, 22-18, 29-17). Това бе първи успех на нашите, след като миналата седмица отстъпиха като домакини на Черно море Порт Варна.

Домакините започнаха по-добре и поведоха с 8-2, до края на първата част пловдивчани успяха да се доближат само на 1 точка. Втората част протече по същия начин - в 16-та минута балканци достигнаха двуцифрена разлика при 33-23, но след това позволиха да съперника да я намали до 4 - 39-35.

С ударно начало за първите четири минути на третата част пловдивчани направиха серия от 11-2 и обърнаха резултата до 41-46. Последва таймаут за треньора Михаил Михайлов и след него зелено-белите бързо възстановиха водачеството, а до края на четвъртината увеличиха преднината си на 8 точки 61-53.

В последните десет минути Балкан превъзхождаше, въпреки че четирима от основните му играчи бяха с по 4 фаула. Поддържаха аванс от над десет точки и победиха с 90-80.

Петима от домакините са с двуцифрен точков актив. Топреализатор стана Филип Каменов с 22 точки, той овладя и най-много борби - 8 и е с най-висок коефициент. Ростислав Тончев отбеляза 18 точки, като изпусна само една стрелба и вканра 4 тройки от 5 опита. С по 15 точки са Ивко Ивков и Радослав Кочев, много силно се включи и по-младият Здравко Христов, реализирал 14 точки и направил 7 асистенции.

За Академик Пловдив най-много точки вкара Планимир Дафинов - 22, с 18 е Николай Николов, 15 има Христо Господинов..