В първия полуфинален двубой на НБЛ в столичната зала Универсиада балканци направиха най-добрия си мач срещу Левски този сезон. Загубиха го обаче нещастно само с 1 точка разлика, след като 2.40 минути преди края имаха преднина от 5 точки - 74-69, а когато оставаха 54 секунди водеха с 1 - 77-76. С два точно изпълнени наказателни удари Протич изведе домакините напред 78-77, когато до края оставаха 5.5 секунди. В последната атака обаче Панич не можа да отбележи и така Левски измъкна абсолютно щастливо тази среща.

В първата четвъртина зелените излязоха като че ли доста напрегнати. Направиха доста грешки и в нападение, и в защита и Левски спечели частта в 18-11. По същия начин продължи играта и до средата на втората четвъртина, когато "сините" натрупаха аванс от 13 точки при 31-18. След това обаче балканци значително подобриха играта си, направиха изключителна серия от 11-0 и само за три минути сведоха пасива си само до 1 точка - 32-31. В оставащото до края на частта време двата тима си размениха по няколко точки и с кош на Бозов в края полувремето завърши при 39-36 за Левски. След третата част домакините взеха аванс от 7 точки - 57-50. Още в първите секунди на последната четвъртина обаче балканци не само изравниха, но и поведоха в резултата, а в 35-та минута преднината им бе 6 точки - 70-64 след отлична серия от няколко последователни коша на Йордан Бозов. След това обаче зелените допуснаха изравняване 74-74 в 38-та минута, за да се стигне до изключителната драма до края на мача.

Жалко, Балкан пропусна невероятен шанс да нанесе своя удар в първия полуфинален мач и да постави под напрежение своя съперник. Втората среща между двата тима е след два дни - на 9 май от 18.30 часа отново в зала Универсиада.

Йордан Бозов стана най-резултатен с 24 точки, 18 има Станимир Маринов, с 11 е Владимир Панич, с 8 - Мартин Маринов. За Левски 20 вкара Марко Маринович, 14 - Неманя Протич, Чавдар Костов добави 12, с по 11 са  Димитър Ангелов и Младен Пантич, който бе дисквалифициран абсолютно справедливо за удар с топката по Бошко Йовович при спряла игра.