Тази вечер Балкан загуби и второто си гостуване на Левски в полуфиналната серия - със 72-63, и вече изостава с 0-2 победи. Третият мач между двата тима е в понеделник, 13 май в Ботевград.

За разлика от първата среща преди два дни, днес балканци не можаха да затруднят в достатъчна степен своите съперници. Те не намериха противодействие срещу агресивната и здрава защита на сините и това бе главната причина за поражението.

Зелените не можаха да поведат нито веднъж. Загубиха първата част със 17-11, сравнително добре действаха във втората, която завърши 19-17 за Левски. В средата на третата разликата стана двуцифрена - 45-35, а след половин час игра изоставаха с 12 точки. В средата на последната четвъртина сините направиха аванса си 15 точки. Едва тогава Балкан започна да играе по-настойчиво, но успя само да сведе пасива си до 6 точки три минути преди сирената.

Балканци имат само 44 процента стрелба, вкараха едва 3 тройки от 19 опита, изпуснаха и цели 15 наказателни удара - 24 вкарани от 39 изпълнени. В защита не можаха да намерят противодействие срещу Неманя Протич, особено през първото полувреме, когато сръбският гард вкара 17 от общо 19-те си точки. Силно игра и Хрисимир Димиров, отбелязал 10 точки.

За Балкан с по 14 точки са Станимир Маринов и Владимир Панич, 11 има Станислав Славейков, с 10 е Атила Сантош, Йордан Бозов завърши с 6.

Също днес Рилски спортист разгроми Лукойл Академик с 95-75 и изравни серията на 1-1 победи.