В днешния четвърти мач от полуфиналната плейофна серия Балкан спечели и второто си домакинство срещу Левски, този път  с 92-80. По този начин резултатът от серията стана 2-2. Решителната трета среща ще бъде на 18 май, събота - засега от 15.30 часа, в зала Универсиада.

Както се очакваше, този четвърти мач бе изключително оспорван. Но отново - както и в първата среща в Ботевград - с надмощие на Балкан в по-голяма част от времето. Зелените спечелиха първия период с 24-16. Четири минути след началото на втория направиха аванса си цели 15 точки - 36-21. С пределна мобилизация и активна зонова защита, която затрудни Балкан, обаче, гостите направиха изключителни шест минути до края на полувремето, в които вкараха 22 точки и намалиха изоставането си само на 3 - 48-45.

Със самото начало на третата четвъртина балканци дръпнаха отново с двуцифрена разлика и успяха да я запазят до края й. В решителната четвърта част сините се опитваха да догонват в резултата, но въпреки допусканите грешки играчите на Балкан успяваха да поддържат разлика, която 4 минути и половина преди края бе 13 точки - 85-72. След това Левски направи пасива си едноцифрен с няколко поредни коша на Марко Маринович. Сърбинът обаче не сдържа нервите си, получи техническо, а след това и дисквалифициращо нарушение. До края балканци удържаха по най-добрия начин на отчаяната офанзива на гостите и спечелиха абсолютно заслужено втора победа в рамките само на два дни, с 92-80.

Така в събота в София в петия мач между двата отбора ще се реши кой ще бъде единия финалист.

Домакините превъзхождаха в стрелбата - те имат 60% срещу само 43% на Левски, вкараха 9 тройки от 19 опита, сините са с 4 от 23. Балкан има и повече овладени борби - 32 срещу 29. И повече асистенции - 19 срещу 15. но направиха цели 20 (!) грешки, а Левски - само 3.

Йордан Бозов и Владимир Панич станаха най-добри реализатори за победителите, съответно с 22 и 20 точки. С по 14 са Станимир Маринов и Атила дош Сантош, 9 вкара Урош Петрович, 4 има Мартин Маринов.

За Левски Марко Маринович завърши с 24 токи, Младен Пантич е с 14, Костов има 9, Върбанов - 8.