За бронзовите отличия ще бъде необходим трети мач между Балкан и Рилски спортист. Това се получи след като тази вечер в Арена Самоков домакините победиха Балкан с 2 точки разлика - 79-77, и доведоха серията до решителен трети двубой. Той ще бъде на 30 май, четвъртък в Ботевград.

Подобно на първата среща между двата тима в Ботевград, първото полувреме завърши при равен резултат - 40-40. Рилски спортист спечели първата четвъртина с 21-16, а Балкан - втората с 24-19.

Третата четвъртина вървше също при равенство, но в последните две минути домакините наказаха грешки на зелените и поведоха с 63-56. А още в първата минута на последната част преднината им стана двуцифрена - 69-58. След това балканци започнаха да топят изоставането си и когато оставаха 2.24 мин., пасивът им бе само 2 точки - 73-71. До края обаче отново допуснаха грешки и неточни стрелби, което се оказа решаващо за поражението.

Балкан отбеляза 12 тройки от 30-те си опита, като само през първото полувреме успешните стрелби зад дъгата бяха 9. Спечелиха и борбата под двата коша - 41 срещу 24. Но имат много повече грешки от  съперника - 16 срещу само 5 на Рилски спортист.

Йордан Бозов бе най-резултатен с 24 точки, взе и 8 борби - колкото има и Атила Сантош, завършил с 11 точки. Владимир Панич отбеляза 15 точки - всичките от тройки, Станимир Маринов е с 12, Бошко Йовович е със 7, с по 5 са Мартин Маринов и Урош Петрович.

За Рилски спортист половината точки отбелязаха Бранко Миркович - 21 и Христо Захариев - 19, 11 добави Бракстън Дюпри.