Кадетките на Балкан започнаха ударно участието си във финалния турнир, който се провежда в столичната зала "Румен Пейчев". В първия мач от предварителната група А те сразиха Черно море Одесос с 1 точка разлика - 68-67 (21-18, 13-15, 16-27, 18-7).

В първата четвъртина възпитаничките на треньора Михаил Михайлов играха по-добре и взеха аванс от 3 точки. Три минути след началото на втората преднината им стигна до 7 точки при 29-22 и продължиха да я поддържат, но две минути преди края й позволиха на варненки да стопят изоставането си само на 1 точка - 34-33 за Балкан.

Третата част определено бе за Черно море Одесос, който я спечели с 27-16, като преди последните десет минути вече водеше с 10 точки - 60-50 и мнозина вече виждаха тима от Варна като победител. Момичетата в зелени екипи обаче не се стъписаха и постепенно започнаха да намаляват пасива си. Стигнаха до равенство при 65-65, когато до края оставаха минута и 6 секунди. Варненки отбелязаха кош, но момичетата от Ботевград нанесоха своя удар с тройка на Радиана Манчева. В оставащите по-малко от 30 секунди никой от двата тима не можа да вкара кош и Балкан победи абсолютно заслужено.

Отборът от Варна превъзхождаше ръстово и спечели борбата под двата коша - овладя 42 борби срещу 27 на Балкан. Здравата защита на кадетките от Ботевград обаче принуди съперничките им да направят два пъти повече грешки - 31 срещу 15, нашите момичета пресякоха и 22 паса срещу 12 на варненския тим.

Черно море Одесос не можа да намери противодействие срещу Клаудия Цанкова, която отбеляза 33 точки, има и 6 отнети топки и 4 борби. Силно игра и Радиана Манчева - тя е с  22 точки, 8 отнети топки, 5 овладени топки и 4 асистенции. За Черно море Одесос над всички бе Валентина Христова, завършила с 35 точки.

Утре Балкан играе с Левски от 12.00 ч., а в неделя, също от 12.00 ч., негов съперник е Септември 97.