Юношеският национален отбор на България записа осма поредна загуба на Европейското първенство по баскетбол Дивизия А в Латвия и по този начин изпадна във втория ешелон на Европа. Момчетата на треньора Георги Младенов отстъпиха на Босна и Херцеговина с 57:72 и имат да изиграят още един мач, в който ще се реши дали ще завършат на 15-то или 16-то място в крайното класиране. "Лъвчетата" показаха старата си слабост и изпуснаха мача за една част. След равностойно първо полувреме, нашите имаха точка аванс на почивката - 30:29, но третата четвърт бе катастрофална и след 9:25 българите изоставаха с 39:54. През последната част разликата се запази и след 40 минути на таблото светеше 57:72 в полза на съперника. Александър Везенков бе най-резултатен за България с 18 точки, към които прибави 8 борби и 3 асистенции. Евгени Хаджирусев се отчете с 9 точки, докато Александър Илиев вкара 7. За Босна и Херцеговина Давор Караматич избухна с 23 точки,Сандро Гачич добави 20, а Ади Захирагич остана с 5 и цели 10 асистенции. Утре България ще срещне загубилия от двубоя между Словения и Украйна - тимове, които вече играха с юношите ни и победиха, докато Босна ще се бори за оставане в дивизията с победителя от същия мач.

Юношеският национален отбор на България записа осма поредна загуба на Европейското първенство по баскетбол Дивизия А в Латвия и по този начин изпадна във втория ешелон на Европа. Момчетата на треньора Георги Младенов отстъпиха на Босна и Херцеговина с 57:72 и имат да изиграят още един мач, в който ще се реши дали ще завършат на 15-то или 16-то място в крайното класиране.

"Лъвчетата" показаха старата си слабост и изпуснаха мача за една част. След равностойно първо полувреме, нашите имаха точка аванс на почивката - 30:29, но третата четвърт бе катастрофална и след 9:25 българите изоставаха с 39:54. През последната част разликата се запази и след 40 минути на таблото светеше 57:72 в полза на съперника.

Александър Везенков бе най-резултатен за България с 18 точки, към които прибави 8 борби и 3 асистенции. Евгени Хаджирусев се отчете с 9 точки, докато Александър Илиев вкара 7. За Босна и Херцеговина Давор Караматич избухна с 23 точки,Сандро Гачич добави 20, а Ади Захирагич остана с 5 и цели 10 асистенции.

Утре България ще срещне загубилия от двубоя между Словения и Украйна - тимове, които вече играха с юношите ни и победиха, докато Босна ще се бори за оставане в дивизията с победителя от същия мач.