С успех срещу плевенския Спартак с 83-74 (28-21, 29-15, 14-22, 12-16) отборът на Балкан записа първата си победа пред своя публика. Това стана в днешния шести кръг от ТЕСИ НБЛ.

През първите две части домакините надиграха тотално своя съперник и на полувремето имаха аванс от 21 точки - 57-36. След почивката обаче плевенчани започнаха ударно и в първите 3 минути и 40 секунди направиха серия от 13-2, с което сведоха изоставането си на 10 точки - 59-49. Балканци продължиха да бъдат колебливи и след това, но в нито един момент не допуснаха разликата да бъде намалена застрашително, въпреки че за третата и четвъртата части отбелязаха само 26 точки.

Страхотен мач за Балкан изигра американецът Ноа Далман, който направи поредния си дабъл-дабъл - този път от 21 точки и 18 борби, има и 2 асистенции и 1 отнета топка. Въпреки че игра само 20 минути заради рано натрупани нарушения, Иван Лилов отбеляза 17 точки. С 13 е Павел Маринов, а Уес Айкмайър вкара 12 и вече навлиза във форма след продължително възстановяване от контузия в рамото. С по 8 точки са Станимир Маринов и Петер Седмак.

Много силно за Спартак игра Веселин Георгиев, който отбеляза 23 точки с 5 тройки от 9 опита. Алвин Етилопи вкара 16 точки, Васил Александров добави 14.