Баскетболистите на Балкан спечелиха гостуването си на Спартак с 83-71 (23-11, 18-19, 22-20, 20-21) в първия си мач от новата 2022 година. След този успех те са еднолично на трето място, след като Левски загуби у дома си от Рилски спортист с 66-76.

Балканци водеха през цялото времетраене на срещата. Изиграха силна първа четвъртина, която завърши с 12 аванс з тяхна полза. След първите 4 минути на втората преднината им достигна до 19 точки при 34-15, но след това позволиха на домакините да я намалят и на полувремето резултатът бе 41-30 за Балкан.

След третия период зелените продължиха да водят с двуцифрена разлика - той завърши 61-50. В последните десет минути домакините се опитаха да направят обрат, но успяха само да свалят изоставането си до 6 точки при 67-73, а до края Балкан хладнокръвно запази предимството си в резултата, който след последната сирена бе 83-71.

Много силен мач за победителите изиграха Димитър Димитров и Станимир Маринов, които отбелязаха по 19 точки, като капитанът овладя 8 борби. С 1 точка по-малко - 18, е Дерик Маркс, който направи 6 асистенции. С дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби е Уошингтън. Денислав Вутев завърши с 6 точки за близо 10 минути на полето, с 4 е Крис Минков, 3 добави Грозев. За Балкан в тази среща не играха Дюкс и Тибодо.

За отбора, в който има повече ботевградчани, отколкото в Балкан, Спартак Маринчешки отново бе най-резултатен с 15 точки и бе близо до дабъл-дабъл с 9 борби. Аврамов вкара 12, 11 отбеляза Максим Корниенко, 9 са в графата на Николай Стоянов. С по 7 са Симеон Илиев и Мартин Маринов, 6 има Ивко Ивков, 2 вкара Николай Маринов.

В следващия мач, който е в понеделник, 10 януари, Балкан ще бъде домакин на Берое, който днес измъкна успеха в Стара Загора  срещу Академик Пловдив с 91-87. А Шумен отстъпи като домакин на Черноморец с 68-77.