В днешната първа среща за разпределние на местата от пето до осмо от първенството на А група, играна в Ботевград, кадетките на Балкан победиха с 69-57 (16-10, 13-11, 26-16, 14-20). Така във втората среща-реванш, която е в неделя, 27 април в Асеновград, те ще трябва да бранят аванса си от 12 точки.

Възпитаничките на треньора Михаил Михайлов водеха през цялото време на срещата. Спечелиха първата четвъртина с 16-10, след втората увеличиха аванса си с още две точки, като резултатът на полувремето бе 29-21.

Момичетата на Балкан направиха много силна трета част. Три минути след началото й увеличиха разликата в своя полза на 20 точки при 41-21, същата преднина имаха и в 27-та минута - 53-33.

В самия край на срещата, обаче, гостенките успяха да се възползват от някои грешки и неточни стрелби и в края на срещата намалиха пасива си на 12 точки 69-57.