С победа завършиха домакинските си мачове от  първенството на А група кадетките на Балкан. Днес те се наложиха над гостуващия Асеновец 2005 от Асеновград с 51-39 (16-5, 14-10, 5-12, 16-12).

Момичетата на Балкан с треньор Михаил Михайлов започнаха силно, като в първата четвъртина позволиха на своите съпернички да отбележат само 5 точки и я спечелиха с двуцифрена преднина -  16-5. Продължиха да играят по-добре и във втората и прибавиха към актива си още 4 точки - на полувремето резултатът бе 30-15 в тяхна полза.

Домакините обаче започнаха лошо третия период, като в първите пет минути те не можаха да отбележат нито една точка. В същото време гостенките направиха серия от 8-0, а след това се доближиха само до 4 точки и спечелиха частта с 12-5. В последните десет минути играта бе оспорвана, но кадетките на Балкан парираха опитите за обрат на своите съпернички  и спечелиха абсолютно заслужено.

Над всички бе капитанката на Балкан Карина Константинова. Въпреки че треньорският щаб на Асеновец 2005 бе предприел сериозни мерки както за опазването й, така и за изнасянето на топката, Карина вкара 27 точки - повече от половината за тима на Балкан. Наталия Славчева отбеляза 11 за победата, с 9 е Преслава Колева. За Асеновец 2005 най-резултатна с 11 точки бе Гецова.

На кадетките на Балкан остава да изиграят още един мач - отложеното гостуване на последния в класирането Монтана 2003.