Баскетболният отбор на Балкан - младежи, загуби полуфиналния двубой в първенството на Младежката лига от Академик Пловдив с 91-77 (29-15, 16-17, 30-26, 17-19).

Решаваща за изхода на мача се оказа първата четвъртина, която домакините - в чито редици бяха завърналият се от Австрия Димитър Димитров и от Флорида Васил Михайлов - спечелиха с 29-15. Докато за Балкан заради проблеми само 5 минути игра Крис Минков, а в средата на третата четвъртина най-резултатният до този момент Николай Маринов получи дисквалифициращо нарушение.

Радослав Кочев бе най-резултатен с 15 точки, 14 има Николай Маринов, с 10 е Ивко Ивков. За Академик Пловдив 26 точки вкара Николай Николов, с 24 е Димитър Димитров, Васил Михайлов вкара 20.

Така във вторник от 15.30 ч. младежите на Балкан ще играят за бронзовите медали с Чардафон Орловец, който загуби другия полуфинал от Черно море Порт Варна с 98-71. Финалът между варненци и домакините е от 17.30.