В първия полуфинал от първенството на България за кадетки, който бе днес в Самоков, отборът на Балкан отстъпи пред домакина Рилски спортист с 34-53. Така утре нашите момичета ще играят за бронзовите медали с Шампион 2006, който загуби втория полуфинал от Черно море Одесос с 57-65.

Двата тима започнаха твърде плахо срещата, което се отрази на точността им и първата част завърши 10-4 за Рилски спортист. Възпитаничките на треньора Михаил Михайлов започнаха много силно втората четвъртина. След четири минути изравниха 14-14, а след още една вече водеха с 3 точки - 19-16. След това обаче допуснаха серия от 0-7 и първото полувреме завърши 28-21 за Рилски спортист.

Лошо начало на третата част за Балкан с два бързи коша на домакините само за една минута направи преднината им двуцифрена - 33-21. Момичетата в зелени екипи се опитаха отново да стопят изоставането си, но не успяха и преди последната част авансът на самоковки вече бе 15 точки -  45-30. След това нашите момичета просто се предадоха и загубиха с 53-34.

Според специалисти, това е най-слабият от трите мача на кадетките ни от финалния турнир. Те вкараха едва 14 пъти от 62 опита, а от тройката отбелязаха само веднъж  от 21 стрелби. Овладяха и с 15 борби по-малко и всичко това се оказа решаващо.

19 точки за Балкан отбеляза Клаудия Цанкова, 9 има Карина Константинова, с 4 е Николета Христова, 2 добави Наталия Славчева. За Рилски спортист най-добра бе Никол Николова с 23 точки, 9 борби и 4 асистенции.

Въпреки загубата успехът на кадетките на Балкан е забележителен. Очевидно бе, че са разстроени след срещата, но трябва да се мобилизират за утрешния двубой за бронзовите медали с Шампион 2006, който е от 13.00 ч. в Арена Самоков.