След като вчера кадетките на Балкан отстъпиха на Левски с 51-56 при гостуването си на Герена в среща от първенството на А група, днес в Ботевград загуба от "сините" претърпяха и девойките на Балкан. Резултатът от тази среща от шампионата на А група е 59-73 (14-12, 17-17, 14-28, 14-16).

Възпитаничките на треньора Михаил Михайлов играха по-добре от своите съпернички само през първото полувреме. Те спечелиха първата четвъртина, а в средата на втората направиха аванс от 10 точки при 27-17, но до края на частта гостенките смъкнаха пасива си отново до 2 точки - 31-29.

В третия период момичетата в сини екипи осъществиха пълен обрат и на свой ред поведоха с разлика от 10 точки. Те надиграха своите съпернички и в нападение, и в защита, взеха почти два пъти повече борби и до края на срещата увеличиха аванса си на 14 точки - 73-59.

Следващата неделя девойките на Балкан гостуват на Асеновец 2005. А ден по-рано - на 14 февруари, кадетките ни приемат тима на Рилски спортист.