В днешния предпоследен кръг от редовния сезон на НБЛ Балкан победи като гост Левски 2014  със 72-58. В последния си мач другата събота тимът от Ботевград отново ще гостува - на пловдивския Академик Бултекс 99.

Зелените започнаха силно, спечелиха първата четвъртина с 18-11, в хода на втората  преднината им достигна до 18 точки, а на полувремето авансът им бе 15 - 41-26. Доста по-различна бе играта на двата тима в следващите две части. Сините спечелиха третата със 17-11, а в средата на последната се приближиха до 4 точки. За обрат не им достигнаха сили и балканци отново направиха разликата двуцифрена.

Двата отбора имаха много слаба стрелба - 34% на Левски и 41% на Балкан. За 3 точки направо изпилиха ринга - цифрите са 6 от 27 (22%) и 5 от 27 на Балкан, което е едва 17%.

Фортънбъри бе най-резултатен за Балкан с 18 точки, но има 5-0 от тройката и 4-0 от фаула.  Силно игра Дурчев, който има 16 точки, като вкара 4 от петте тройки за отбора. Третият играч с двуцифрен актив е Върбанов с 10 точки. М. Маринов добави 9, но е с 1-7 зад дъгата, с 6 е Цветкович, 5 има Бръкич, с 4 е Острев, Н. Маринов и Александров вкараха по 2.

За Левски най-много точки - 12, отбеляза Минчев, с по 11 са Симеонов и Дойчинов, с 10 е Пейчинов.