В днешния 24 кръг на НБЛ баскетболистите на Балкан спечелиха срещу Левски 2014 с 96-70. Това бе тяхно второ поредно домакинство, следват още две - в събота с Ямбол, седмица по-късно със Спартак.

Домакините започнаха силно и взеха първата четвъртина с 25-13. Продължиха мощно и във втората и в 17-та минута резултатът бе 41-19 в тяхна полза, след което сините намалиха на 46-30 на полувремето.

След почивката балканци започнаха отпуснато и третата част завърши наравно - 23-23. В последните десет минути обаче отново дръпнаха, към края се стигна и до най-голямата разлика от 28 точки, а сирената прозвуча при 96-70.

Станимир Маринов бе най-резултатен с 25 точки, с 22 е Амин Хот, който има 4-5 от тройката. Михайло Секулович е с 14 точки и 8 борби, с 10 точки и 7 овладени топки е Душан Цветкович. Мартин Дурчев вкара 7 точки, с по 5 са Травис Даниълс и Николай Маринов, 4 има Александър Илиев, 3 -  Ивко Ивков.

За Левски 2014 капитанът Павел Иванов стана топреализатор с 24 точки, другият с над десет е Ангел Пейчинов, който завърши с 15.