Тази вечер в Арена Ботевград баскетболистите на Балкан победиха Спартак със 73-57 и поведоха с 1-0 в полуфиналната плейофна серия. Втората среща между двата тима е в събота, 7 май отново в Ботевград.

Домакините започнаха припряно и до средата на първата част имаха само една точка, а първия си кош от игра вкараха след петата минута. В този момент гостите водеха с 9-3. Последва много силна серия на Балкан и минута преди края на частта вече водеше с двуцифрена разлика - 21-11. Във втората плевенчани затрудниха максимално своя съперник, който направи доста грешки и много пропуснати стрелби. В резултат на това Спартак спечели четвъртината с 13-11 и на полувремето изоставаше с 6 точки - 32-26 за Балкан.

След почивката играта продължи да бъде оспорвана, третата част завърши 15-13 за домакините, които прибавиха 2 точки към аванса си - 47-39 след половин час игра. Спартаковци бяха прекършени окончателно едва в последния период. В 33-та минута разликата стана двуцифрена 56-44, а три минути преди края вече бе преминала 20 точки. В последните секунди плевенчани я намалиха с две тройки на Франсис.

Балкан има по-добър процент стрелба - 43 спрямо 39, има 8 асистенции повече - 18 на 10, борбите са относително равни - 36-33. Плевенчани направиха доста грешки - 22 срещу 13 на Балкан, зелените имат и повече отнети топки. Зеленобелите отбелязаха 10 тройки от 26 опита, за Спартак този показател е 5 от 23.

С по 15 точки за победителите са Брандън Фортънбъри и Мартин Маринов, Острев вкара 10,  с 9 е Върбанов,  7 има Бръкич, 6 - Дурчев, с по 3 са Цветкович, Н. Маринов и Кочев, 2 добави Александров.

За Спартак най-добър бе Урош Величкович с 18 точки, с 12 е Самуел Франсис, Маринчешки направи поредния си дабъл-дабъл с 11 точки и 12 борби, 10 вкара Герасим Николов.