Днес девойките на Балкан с треньор Стефка Славова спечелиха домакинството си срещу Славия с 57-44 в мач от 4 кръг на А група - жени. Преди тази среща двата отбора имаха по 3 победи от началото на шампионата.

Първата четвъртина бе за Славия - на практика досегашният тим на Шампион 2006, първенец на България в тази възраст в последните два сезона. Гостенките я спечелиха с 18-14, а в началото на втория период авансът им достигна до 11 точки. До края на частта, обаче, с промяна на защитата домакините успяха да намалят изоставането си само до 1 точка - 32-31 за Славия след 20 минути игра.

След почивката девойките на Балкан направиха изключителна серия от 18-0, третата част завърши при 18-4, като момичетата на Славия вкараха своите 4 точки в последните 35 секунди. В решителната последна четвъртина воденият от Таня Гатева тим на Славия успя да намали изоставането си до 8 точки, но момичетата в бяло-зелено се възползваха от грешките и неточните стрелби на своите съпернички и отново направиха преднината си двуцифрена - 57-44 след последната сирена.

Победителките имат по-добра стрелба - 37% срещу 23% на Славия, от тройката Балкан е с 6 от 16, а гостенките 6 от 32. Балкан има и 8 борби повече - 49 срещу 41 на Славия.

Две момичета от Балкан завършиха с дабъл-дабъл. Карина Константинова стана топреализатор с 22 точки, като овладя 10 борби, отне 6 топки от съперника и направи 5 асистенции. Отлично се включи и новото попълнение Радина Живачка, която отбеляза 10 точки и овладя 11 борби. Близо до дабъл-дабъл бе и Преслава Колева с 9 вкарани точки и 12 овладени топки под двата коша. На познатото високо ниво бе и Клаудия Цанкова, която е втора по резултатност с 16 отбелязани точки. С 10 борби за успеха допринесе и Наталия Славчева.

За Славия над всички бе Гергана Иванова, която е единствената от своя тим с  двуцифрено измерение на точките - 18, овладя цели 17 борби и има 6 отнети топки.

В следващия кръг на 19 ноември Балкан гостува във Варна на Черно море Одесос.