Днес в Ботевград в мач от първенството на А група жени девойките на Балкан спечелиха срещу Левски с 65-57. Това бе 11-та победа на водения от треньорката Стефка Славова тим, с която той запази първото място във временното класиране.

Първото полувреме бе белязано от няколко обрата. След като домакините взеха първата четвъртина с 15-11, във втората позволиха на своите съпернички да излязат напред, като преднината им достигна до 7 точки разлика - 22-15. До края на полувремето обаче домакините направихта силна серия и отново си върнаха водачеството, като преди голямата почивка отново водеха с 37-30.

Третият период бе сравнително равностоен, но след него Балкан бе увеличил преднината си с още две точки - 52-43. С ударно начало в четвъртата част домакините направиха разликата в тяхна полза двуцифрена, като тя на два пъти достигаше до 13 точки. До края на срещата Балкан не позволи да бъде застигнат опасно и спечели заслужено.

Най-резултатна за победата бе Клаудия Цанкова с 28 точки. С най-висок коефициент е Карина Константинова, която отбеляза 17 точки и направи дабъл-дабъл с 11 овладени борби. Много силен мач изигра и Наталия Славчева, която вкара 6 точи и взе 12 борби под двата коша. С по 5 точки са Николета Христова и Наталия Андреева, 4 има Радина Живачка.

Над всички за Левски бе Деляна Антонова с 36 точки и 7 борби. С дабъл-дабъл се отличи Анна Раденкова - 17 точки и 12 овладени топки. Двете вкараха общо 53 точки от 57 за зелия тим на Левски.

В следващия кръг девойките на Балкан гостуват на един от челниците в класирането - Славия.