В днешния първи кръг от пролетния полусезон на Югозападната Трета лига Балкан отстъпи при гостуването си на Беласица Петрич с минималното 1-0. Победният гол за домакините падна в 77-та минута след изпълнение на ъглов удар.

Според присъствали на срещата, балканци са играли добре срещу третия в класирането  и не са заслужавали поражението. Зелените направиха и два пропуска от доста изгодни положения. В 50-та минута Иван Мишев открадна топката и направи рейд към вратата на Беласица, но нямаше късмет да реализира. Малко по-късно Ивелин Цветанов можеше да нанесе удар, но избра да комбинира и опасността приключи.

Мачът се игра на стадиона в село Коларово. От страна на домакините нямаше и помен от гостоприемството, на което се радват в Ботевград придружаващите гостуващите отбори лица.