Дербито на върха ог XII кръг на Югозападната трета лига между втория Беласица и първия Балкан завърши без победител - 1-1. Така разликата от 6 точки между двата отбора се запази. Но на второ място излезе Витоша Бистрица след успех като гост на Гранит Владая. Балкан е с 31 точки, Витоша има 27.

Домакините започнаха с ранен гол - поведоха в 12-та минута след корнер, мелле в малкото наказателно поле и удар на Костов от близко разстояние. Балкан изравни 5 минути след началото на второто полувреме. Това стана след страхотен изстрел на Павел Петков, изведен по чудесен начин с едно докосване от Николай Цветков.

Във втората минута от добавеното време Беласица имаше възможност да отбележи, но балканци се справиха, а и ударът бе неточен.

В следващия XIII кръг другата събота, 16 октомври от 16.00 ч.  Балкан е домакин на втория отбор на Пирин Благоевград.

Стартови състави:

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 11. Атанас Чепилов, 22. Валентин Костов, 5. Мартин Русков, 7. Аспарух Шамкалов, 20. Марти Таушанов, 6. Симеон Бояджиев, 17. Кирил Киров, 8. Живко Димитров, 10. Димитър Иванов, 9. Патрик Попов

Балкан: 12. Костадин Котев, 11. Димитър Руйчев, 8. Емил Колев, 7. Здравко Атанасов, 18. Ивайло Бояджиев, 17. Йордан Апостолов, 15. Калоян Бонев, 10. Николай Цветков, 19. Павел Петков, 5. Петър Василев, 30. Симеон Иванов