Мачът от последния кръг от първенството на А група Запад бе  директен двубой за второто място. До този момент и Балкан, и Левски бяха с еднакъв актив от по 5 победи и 4 загуби.

Интригата бе очертана и тя се потвърди и по време на самата игра. Първите две части бяха за тима на Левски, който спечели първата четвъртина с 9 точки разлика - 22-13. С втората петица Балкан взе втората с 1 точка разлика - 15-14, но на полувремето сините продължиха да са с аванс от 8 - 36-28.

При сборните петици обаче възпитаниците на треньорката Виктория Маринова доминираха над превъзхождащите в ръстово отношение момчета на Левски. Пълният обрат стана още в началото на третата четвъртина, а тя завърши с категоричното 21-7 за Балкан.

Така продължи и в последните десет минути, като в 35-тата домакините вече водеха с 14 точки - 61-47. До края Левски само успя да намали до крайното 67-62 за Балкан. Така балканци заеха второто място от 6 участващи отбора. Първи без загуба е БУБА баскетбол