В днешния мач от първенството на А група Запад, игран днес в Ботевград, 14-годишните момчета на Балкан загубиха от Левски с 69-80 /15-21, 20-15, 22-19, 12-25/. Това бе първо поражение на водения от Виктория Маринова отбор в първенството.

Левски взе първата четвъртина с 21-15, след втората Балкан намали изоставането си до 1 точка - 35-36. В третия период домакините обърнаха резултата в своя полза и продължиха да поддържат малка разлика до средата на последната част.

След излизането за 5 нарушения на най-резултатните до този момент в състава на сините Петров /28 точки/ и Боянов /15 точки/, обаче, техните съотборници успяха да осъществят обрат срещу направилите доста грешки момчета на Балкан и до края на мача дори спечелиха с разлика.

За Балкан най-резултатни бяха Хрисимир Маринов с 26 точки и Илиян Илиянов с 19.

В другите мачове от днес Академик Бултекс 99 победи БУБА баскетбол със 77-54 и това бе четвъртият пореден успех на пловдивчани. А в Троят Чавдар отстъпи само с 1 точка - 90-91 на Рилски спортист.