Много важен успех  като гост постигна днес футболният отбор на Балкан. Зелените победиха в Ихтиман местния Ботев 1937 с 3-2 и прибавиха ценни 3 точки в актива си.

Домакините откриха в 6-та минута, но в 15-та Ивайло Златев изравни с хубав удар с глава. Балканци създадоха още две удобни положения за гол, но нямаха шанс  и полувремето завърши при резултат 1-1.

Първи да отбележат гол през второто полувреме възможност имаха футболистите на Балкан, но в 64-та минута Иван Мишев изпусна отсъдената дузпа. Въпреки този пропуск зелените продължиха да са по-активни и стигнаха до второ попадение в 64-та минута, негов автор бе Ивайло Цветанов. В 83-та минута Ивайло Златев - Терминатора вкара трето попадение за Балкан. В оставащото до края време ихтиманският тим успя да намали на 3-2 с гол в самия край.

Този сезон срещу Ботев Ихтиман Ивайло Златев има 3 отбелязани гола. В първия мач есента в Ботевград, завършил 1-1, Тогава Терми изравни в 80-та минута.

Балкан остана на 12-то място, но вече с актив от 23 точки. Пред него с 2 точки повече - 25, е Ботев Ихтиман.  А на 13-тото място е Пирин Разлог с 20. Именно срещу тима от Разлог зелените ще бъдат домакини другата събота - 18 март от 15.00 ч.