14 август бе най-лошият ден за българите на олимпиадата в Пекин. След неуспеха на двамата борци и боксьора, накрая дойде и загубата на волейболистите ни от тима на САЩ с 3-1 гейма.

Нашите вчеха първия гейм с 29-27 за 31 минути, след това обаче допуснаха изравняване за 1-1 с 21-25. В третия гейм българите просто отсъстваха от полето и американците се развирхира с 25-14, с което поведоха с 2-1. В оспорвания четвърти гейм нашите имаха няколко шанса да достигнат до изравняване, но почтки всички от шесторката се изредиха да правят грешки в решителните моменти и остъпихме с 24-26, а с това и мача с 1-3.

Досега САЩ са с пълен актив от 3 победи в 3 мача - с Венецуела, Италия и България. Нашите имат две победи - над Китай и Япония. В Събота сутринта излизат срещу Италия.