България постигна втора победа в своята група от световните предквалификации. Тази вечер пред над 2000 зрители в Арена Ботевград националите ни спечелиха срещу Беларус със 78-68. Успехът можеше да бъде и по-изразителен, тъй като три минути преди края авансът на българите бе 20 точки - 74-54, но в оставащото до края време необяснимо защо позволиха тя да бъде сведена до 10.

Подкрепяни от публиката, нашите национали започнаха мощно и спечелиха първата четвъртина с 22-14. Във втората Беларус успя да свали 2 точки от пасива си и резултатът на полувремето бе 35-29 за България. След почивката домакините увеличиха аванса си и след третата част вече водеха с двуцифрена разлика. А до споменатите последни три минути в последната четвъртина бяха далеч по-добрият отбор.

Павел Маринов изигра страхотен мач, като има най-висок коефициент на полезност - той отбеляза 22 точки с добър процент, хвана 7 борби и даде 4 паса. Александър Везенков направи дабъл-дабъл с 15 точки и 15 борби. С по 11 точки са Дий Бост и Александър Янев.

За Беларус най-много - 19 точки, вкара играчът на руския Енисей Виталий Лютич. С 11 е Микита Мешчеряков, 10 има Александър Кудрявцев.

Следващата среща на нашите национали отново е в Арена Ботевград. Следващата събота - 12 август от 18 ч., посрещат Португалия.