Баскетболистите на Балкан постигнаха трети пореден успех в НБЛ, след като в събота в мач от 4 кръг спечелиха като домакини на пловдивския Академик Бултекс 99 с 85-78. Това стана при дебюта в официален мач на Христо Захариев, който се включи отлично и за 15 минути на полето отбеляза 7 точки във важни моменти и овладя 2 борби.

Победата обаче бе постигната доста трудно. С  показаното в тази среща тимът от Пловдив доказа защо до този мач бе лидер в класирането с 3 победи от 3 мача. Гостите не издържаха в решителните моменти в края. Четири минути преди сирената те поведоха със 76-74 с отлична серия от 12-0. Преди това със силна серия от 11-0 балканци бяха дръпнали със 70-59, но допуснаха познатите от последните си мачове слабости в защита. Само след две минути домакините обърнаха до 78-70 и до края удържаха преднината си.

Игор Кесар Бе най-резултатен за Балкан със 17 точки, 14 вкара Девин Брукс, с 13 е Уошингтън, 12 има Фортънбъри.

За Академик Бултекс 99 с най-много точки са Шакир Смит – 20 и Мартин Дурчев – 19.