В първия си мча за новата година отборът на Балкан спечели домакинството си на Академик Бултекс 99 с 83-64 /29-17, 12-11, 28-22, 14-14/. Тоази победа номер 13 от началото на редовния сезон бе в 14 кръг на НБЛ.

Домакините започнаха с 9-0 и спечелиха първата четвъртина с двуцифрена разлика - 29-17. В средата на втората достигнаха до преднина от 20 точки - 41-21, но до края на полувремето пловдивчани я свалиха  до 13 - 41-28.

След почивката зеленобелите отново вдигнаха аванса си над двайсет точки - в 27-та минута достигнаха до най-голямата разлика от 26 точки при 63-37, а минута по-късно и 67-41. Изиграха обаче небрежно първите 4-5 минути от последната четвъртина, като позволиха на съперника да намали до 69-57 след доста грешни пасове и неточни стрелби. След това обаче със силна серия направиха разлика от 20 точки - 79-59, и завършиха без проблеми.

Дейшон Найт бе най-резултатен за Балкан с 22 точки, той направи и цели 8 асистенции. Капитанът Димитър Димитров е с 16 точки и 5 борби, с 14 точки, 7 борби и 5 асистенции е Кени Хол, Крис Минков вкара 12 точки и също даде 8 завършващи подавания, Марко Радонич има 10 точки. С 6 е Михайло Секулович, който игра само 11 минути, с 2 е Алекс Симеонов, с 1 Станислав Цонков. Дебют за мъжкия тим записа играещият за момчетата до 16 години Илиян Пищиков, който бе близо и до отбелязването на кош.

Академик Бултекс 99 бе без наказания си старши треньор Асен Николов, не игра и Тенчо Тенчев. Най-резултатен с 18 точки е Васил Бачев, който има и 6 асистенции, със 17 и Обрад Томич, с по 11 са Шакир Смит и Василие Кнежевич.

В следващите два кръга на Балкан предстоят тежки мачове с отбори от Топ 4. В събота, 11 януари гостува на Берое в Стара Загора, а седмица по-късно - на 18 януари е домакин на Левски Лукойл.

Сн.: БК "Балкан"