Баскетболистите на Балкан започнаха с победа и в Националната баскетболна лига. Днес зелените спечелиха гостуването си на Академик Бултекс 99 с 1 точка разлика -  86-85 след драматичен обрат.

Началото за Балкан бе много лошо. През първото полувреме домакините от Пловдив извадиха изключителен процент стрелба и след първите двайсет минути имаха цели 22 точки преднина - 62-40. Успеваемостта им бе 50 процента от тройката и 78 процента за 2 точки.

След почивката балканци излязоха от дълбокия сън и постепенно започнаха да намаляват изоставането си. След третата четвъртина смъкнаха 10 точки.

А в решителната четвърта част успяха да обърната резултата в своя полза, като в последните три минути на два пъти излизаха напред с по 1 точка. В самия край имаха и късмет, когато 2.4 секунди преди сирената пловдивчани не можаха да вкарат два наказателни удара. И радостта на Балкан и верните му фенове в залата на Колодрума бе неописуема.

Страхотен мач изигра Микаел Хопкинс. Той вкара 38 точки, а освен това овладя и 14 борби под двата коша, направи даже и 2 асистенции и два пъти отне топката от съперника. Силно се представиха и Брендън Браун с 16 точки и 7 завършващи подавания и Венци Петков  с 15 точки и също 7 асистенции. Останалите точки за Балкан реализираха Крис Минков - 7, Мирко Мулалич - 5, Брет Роузбъро - 4 и Митко Димитров - 1.

За Академик Бултекс  30 точки вкара Дейшон Найт, с 25 е Васил Бачев, със 17 е Адриян Секулов.

В останалите мачове от днешния първи кръг: Левски Лукойл - Спартак 88-78, Академик - Ямбол 92-66 и Рилски спортист - Черно море Тича 86-61.