На 28 и 29 октомври в спортна зала "Иван Вазов" се проведе 15-ят Национален открит турнир по таекуодо за купа „Багатур – Стара Загора“. Броят на участниците надхвърли 250 човека. Неслучайно мотото на състезанието бе „Силата на единството!“.

Клуб Таек-кион участва с 18 състезатели, които се върнаха с 6 златни, 3 сребърни, 11 бронзови медала и грабнаха купата за комплексно първо място при юноши и девойки. Златните отличия спечелиха: Павел Василев, който стана шампион при юноши старша възраст в категория над 75 кг. Пламена Иванова спечели златото при девойките до 58 кг, а Мария Крумова стана първа на форма при девойки младша възраст.

Цветелина Георгиева за пореден път спечели злато на спаринг при деца категория 55 кг.Ванеса Ангелова победи своите съпернички на форма при жените и също е със злато, а Габриел Витков стана първи на форма при юноши старша възраст 1 дан. Със сребро на спаринг останаха Христо Цаков юноши старша възраст категория до 74 кг, Цветелин Кръстанов юноши младша възраст категория до 51 кг, а Иванина Кюприйска спечели среброто на форма при девойки младша възраст

Бронзови медали спечелиха Габриел Витков юноши старша спаринг категория до 63 кг, Моника Богданова с два бронзови медала в дисциплините спаринг деца до 40 кг. и форма, Дамян Дамянов  също с два бронзови медала на форма и спаринг при деца до 60 кг., Виктор Миланов спечели два бронзови медала на форма и спаринг мъже до 64 кг., Мария Крумова спаринг девойки младша възраст, Ивайла Цакова, Цветан Енев, Иванина Кюприйска. През месец ноемврипредстои ежегодния международен турнир в Благоевград, който ще се проведе в зала Скаптопара и на който се очакват клубове от съседните държави.