В днешния мач от 8 кръг на НБЛ Балкан загуби като домакин от Левски 2014 с 67-70. И с това записа първото си поражение в шампионата.

Срещата премина през много обрати, но в крайна сметка "сините" спечелиха заслужено. След първата част преднина от 10 точки за гостите, след втората - 11 повече за Балкан. Веднага след почивката домакините допуснаха серия от 2-14, след която Левски 2014 обърна резултата в своя полза и след третия период водеше с 54-53. Когато оставаха 4 минути, балканци водеха с 64-61, но отново не можаха да задържат аванса си - със серия от 5-0 гостите поведоха с 66-64 минута и 45 секунди преди сирената. Опитите на домакините отново да направят обрат отанаха неуспешни и претърпяха първата си загуба в първенството.

Баскетболистите на Балкан не бяха готови да се справят с твърдата защита на съперника. Имаха трагична стрелба - 24 от 68, което е едва 35 процента. Левски 2014 бе напред в резултата над 21 минути, докато Балкан водеше в продължение на 14 минути.

С по 17 точки за Балкан са ДеВон Уошингтън и Девин Брукс, който овладя и 12 борби под двата коша. С 11 точки е Игор Кесар. Останалите играха доста под възможностите си и очакванията. Христо Захариев е с 8 точки но с лоша успеваемост - 3 от 15 , което е едва 20 процента. С 6 точки е Венцислав Петков, но процентът му е 22 - 2 от 9. Като цяло от тройката Балкан има 9 от 29 /31%/, за 2 точки - 15 от 39 /28 на сто/.

Поредния силен мач след тези с националния отбор преди седмица изигра Станимир Маринов. Той отбеляза 25 точки, има 5 борби и 3 асистенции. С по 9 точки за победителите завършиха Алекс Симеонов, Веселин Веселинов и Никола Маравич, който овладя и 10 борби.

В другите мачове от кръга: вчера Академик Бултекс 99 - Спартак Плевен 94-75, днес Лукойл Академик - Ямбол 112-81 и Черно море Тича - Берое 97-91.