Тази вечер стана известен и последният полуфиналист в първенството на НБЛ. В третия четвъртфинален мач Академик Бултекс 99 победи като домакин Ямбол със 103-72  и спечели серията с 2-1 победи. И в единия полуфинал ще играе с Балкан, в другия съперници са Левски Лукойл и Рилски спортист.

Пловдивчани стартираха силно и още след първата четвъртина  водеха с 10 точки - 33-23. Взеха и втората и на полувремето резултатът бе 54-37 в тяхна полза. А в средата на третата преднината им стигна 30 точки при 68-38 и мачът и серията на практика бяха решени.

Победителите показаха невероятна успеваемост при стрелбата за 3 точки, като вкараха 20 тройки от 36 стрелби зад дъгата. Васил Бачев стана топреализатор с 18 точки, с 16 е Мартин Дурчев, с по 15 са  Айзея Юмипиг и Никола Маравич, 12 вкара Димитър Димитров.

За Ямбол с 22 точки е Алан Арнет, с 14 е другият американец Брайкъс Перин.

Така в първите два мача от полуфиналната серия Академик Бултекс ще бъде домакин на Балкан. Те са на 6 и 8 май.