В трети пореден кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан завършват наравно. Днес в последния мач от 11 кръг при гостуването си на един от новаците в групата - Надежда Доброславци зелените направиха 1-1. Миналия кръг същият резултат се получи и в Ботевград срещу друг новак - Спортист Своге.

На игрището на комплекс Царско село Балкан първи отбеляза гол. Това стана в 58-та минута, когато точен бе Ивайло Цветанов. Пет минути преди края обаче домакините успяха да изравнят след неразбирателство в защитата на зелените. В минутите до края балканци изпуснаха две чисти положения и така записаха своето трето поредно равенство.

В следващия междинен 12 кръг, който е в сряда - 24 октомври, Балкан е домакин на Миньор Перник. Срещата е от 16.00 ч. на стадион "Христо Ботев".

Във временното класиране Балкан е на 11-то място с 13 точки.

Ето резултатите от останалите срещи от кръга: Велбъжд - Чавдар Етрополе 3-3, Спортист Своге - Миньор Перник 0-1, Вихрен - Банско 1-0, Оборище - Ботев Ихтиман 2-0, Марек - Хебър 0-1, Рилски спортист - Симитли 1-0, Пирин Разлог - Сливнишки герой 1-0, Беласица - Германея 6-2.