Днес футболистите на Балкан победиха като домакини Надежда Доброславци с 4-1 в последния кръг на Югозападната трета лига сезон 2020/2021. И завършиха на шесто място в крайното класиране, като през пролетния полусезон допуснаха само една загуба.

Балкан събра 58 точки, като балансът му през първенството е 16 победи, 10 равни и 8 загуби. Головото съотношение е 62-34.

В последната си среща Балкан отпуши головата си серия още в 3-та минута след една прекрасна атака, завършила с попадение на Кристиян Ковачев. Централният нападател вкара и втория гол в 24 минута с красив удар от движение. А минута преди края на първото полувреме капитанът Здравко Атанасов също отбеляза хубав гол, с което направи резултата 3-0.

В 53-та минута Здравко Атанасов направи най-красивото изпълнение в мача. След центриране на Павел Петков капитанът нанесе страхотен удар със странична ножица, но топката профуча близо до гредата.

В 60-та минута добра атака направиха и гостите от Доброславци, които през цялата среща играха открит футбол, и намалиха на 3-1.  Седем минути преди края на срещата юношата на Балкан Николай Миков наказа по най-добрия начин груба грешка на бранител на гостите за 4-1, при който резултат завърши срещата.

В останалите мачове осугирилият си първото място кръг преди края Марек победи в Дупница Вихрен Сандански с 2-0. Втората позиция в класирането запази Кюстендил, като се наложи с 3-1 над Банско. Беласица е на трето място, след като обърна като домакин на стадиона в Микрево Чавдар Етрополе от 0-1 до 3-1. Етрополци останаха седми със 7 томки по-малко от шестия Балкан.

Оборище измъкна домакински успех над Пирин Гоце Делчев с 1-0 и запаси петото си място. В другите срещи: Ботев Ихтиман - Рилски спортист 2-1, Сливнишки герой - Велбъжд 6-1, Пирин Разлог - Перун Кресна 2-1, Левски Чепинци - Гранит Владая 3-1.