След няколко отлагания днес най-после се изигра отложената среща от последния есенен кръг, в която Балкан бе гост на Надежда Доброславци. Мачът завърши без отбелязан гол - 0-0.

Зелените обаче можеха да победят, ако не се бе проявил отново реферът със скравенски корени Йото Гарабедов. Той отмени редовен гол на Балкан в 88-та минута, когато вратарят на домакините увисна, играч на Балкан вкара с глава топката във вратата, но съдията отсъди нарушение срещу стража на Доброславци.

А преди това - в 70-та минута,  Гарабедов реши да изгони футболиста на Балкан Димитър Руйчев.

С това равенство Балкан все още остава непобеден през пролетния полусезон. С 50 точки заема петото място, с 2 поведе от шестия Чавдар Етрополе.

В събота, 8 май в редовния 30 кръг на Югозападната трета лига Балкан гостува на Пирин Разлог, който се намира на 10-то място във временното класиране с 34 точки.