Баскетболистите на Балкан стигнаха до финала на първенството на НБЛ. Тази вечер в петия решителен мач от полуфиналната плейофна серия те победиха като гости Берое с  81-65 /17-18, 21-15, 23-19, 20-13/. И в общинската зала в Стара Загора за пореден път прозвучаха овациите на верните фенове от Ботевград "Тук се пее само Балкан!".

Балканци контролираха изцяло този пети мач, с малко изключение в първата четвъртина. Те лимитираха своя съперник само до 65 точки и това се оказа решаващо за успеха.

Така Балкан спечели полуфиналната серия с 3-2 победи. И на финала ще срещне Левски Лукойл при същия регламент - до 3 победи в 5 срещи.

Програмата за финалния плейоф е: 21 и 23 май в София, 27 и 29 май в Ботевград, 1 юни в София.

Микейл Хопкинс стана топреализатор за Балкан със 17 точки, той направи и дабъл-дабъл с 12 овладени борби. Митко Димитров изигра много силен  мач  и вкара 15 точки, има и 6 борби. Брендън Браун е с 11 точки с решителни кошове в последната четвъртина, той даде и 5 завършващи подавания. С по 9 точки са Павлин Иванов и Мирко Мулалич, на ниво бе и Павел Иванов с 8 точки, с 6 е Алекс Гаврилович, 4 има Венци Петков, 2 - Ламаркъс Рийд.

За Берое с 14 точки е Франкамп, 12 вкара Дженингс,  с по 11 са Янев и Уайт, 10 добави Когинс.