Отборите на Балкан и Левски Лукойл стартират спора за шампионската титла в първенството на НБЛ. Тази вечер от 21.00 ч. в зала Универсиада е първата среща.

Регламентът е известен - шампион на България ще стане този отбор, който спечели 3 мача.  Максималният брой мачове за това е 5.

В първите две срещи - днес, 21 май и в четвъртък, 23 май домакин е Левски Лукойл, който завърши на първо място в редовния сезон, а Балкан е на трето. Третият мач е в понеделник, 27 май в Ботевград. Ако се наложи, в четвъртата среща Балкан също ще бъде домакин - в сряда, 29 май, а петата е насрочена за 1 юни в София.

Левски Лукойл ще има предимство не само заради по-големия брой домакинства. Но имаше и на разположение близо седмица повече за подготовка, тъй като приключи полуфиналната серия с Рилски спортист с 3-0 победи, докато Балкан трябваше да играе пети мач с Берое.

Тримата рефери на първия мач от финалния плейоф тази вечер са Мартин Хорозов, Мирослав Томов и Славчо Нучев.