Тази вечер  преди първия мач от турнира в памет на легендата Георги Христов стана официалното представяне на новата селекция на мъжкия баскетболен отбор на Балкан. Тя бе аплодирана от дошлите в Арена Ботевград стотици привърженици, за да видят за първи път изявите на тима.

Съперник на шампиона бе македонският Охрид, който също е с почти изцяло нов състав в сравнение с миналия сезон. Балканци победиха с 96-81 /35-23, 20-19, 28-19, 13-20/, след като поведах почти през цялата среща - те бяха напред в резултата 38 минути и половина.  Най-голямата разлика в полза на Балкан бе 24 точки при 85-61.

Много силен мач за Балкан изигра Крис Минков, който реализира 26 точки за по-малко от 26 минути на полето. С по 12 точки са Михайло Секулович и Мирослав Пашалич, 11 отбеляза Димитър Димитров, с 10 е Марко Радонич. Джордан Калахан има 7, с 6 е Ивко Ивков, 5 вкара Здравко Христов, с 4 е Николай Вангелов, 3 има Марин Маринов.  Единствен за Балкан не игра Станислав Цонков, който има лека травма, но по всяка вероятност ще вземе участие в утрешния мач.

За Охрид най-резултатен с 22 точки бе американецът Остън Аджукуа, другият янки в състава Маркъс Джонсън отбеляза 16, с 12 е Александър Щерьов.

В първия мач от турнира Рилски спортист победи Берое с 87-80 /22-26, 26-12, 19-22, 20-20/. Най-резултатен за тима от Самоков бе бившият баскетболист на Балкан Игор Кесар, който отбеляза 21 точки. С 18 е американецът Брендън Браун, с 15 е друг от тримата американски баскетболисти - Екзевиър Джонсън. За тима от Стара Загора, в чийто състав са петима американци, 29 точки вкара Остин Прайс.

Така утре - вторник, 10 септември на финала от 19.00 ч. ще се срещнат Балкан и Рилски спортист, а от 17.00 за третото място играят Берое и Охрид.