Тази вечер баскетболистите на Балкан победиха като гости Спартак Плевен със 100-77 /21-14, 28-20, 34-20, 17-23/. Това бе среща от последния кръг на първото завъртане в редовния сезон на лигата.

Балканци стигнаха до осмата си победа, след като превъзхождаха изцяло и бяха напред в резултата 37 минути и 35 секунди. Най-голямата разлика в тяхна полза бе 32 точки, получена в четвъртата част при резултат 88-56. Зелените доминираха под коша, където отбелязаха почти половината си точки - 48, спрямо 28 на Спартак. И още едно голямо превъзходство - от бързи атаки Балкан вкара 39 точки след 16 отнети топки  срещу 13 на домакините.

Много силен мач изигра Крис Минков, който пропусна предишните две срещи на Балкан. Той бе най-резултатен с 25 точки със стрелба 11 от 14. Капитанът Димитър Димитров отбеляза 15 точки, с 13 е Дейшон Найт, по 10 вкараха Михайло Секулович и Джордан Калахан, който направи и 6 асистенции. Марко Радонич отбеляза 9 точки, със 7 е Алекс Симеонов, овладял 9 борби, с 6 точки и 7 борби е Кени Хол, Ивко Ивков вкара 5 точки.

За Спартак Димитър Маринчешки отново завърши с дабъл-дабъл от 21 точки и 11 борби. С 18 точки е Николай Титков, Ники Маринов отбеляза 15, с 11 е Герасим Николов, с 10 Мартин Маринов.

Второто завъртане започва още следващата събота. Тогава Балкан гостува в Бургас на Черноморец.

В другите два мача от днес: Ямбол бе разгромен у дома от Рилски спортист с 66-120, а Черноморец отстъпи като домакин на Академик с 2 точки разлика - 84-86. Срещата Левски Лукойл - Академик Бултекс 99 е в неделя, както и Берое - Черно море Тича.