Днес футболистите на Балкан направиха първата си предсезонна проверка. На замръзналия и неудобен за игра терен в Драгалевци те отстъпиха с 1-3 пред Ботев Ихтиман. Резултатът бе равен до 90-та минута и след това тимът на Ботев вкара два гола за успеха.

Балкан откри в 30-та минута, когато Костадин Велков отбеляза гол след удар с глава. Пет минути по-късно Николай Цветков-Демона не можа да вкара отсъдената в полза на Балкан дузпа. Играчите на Балкан пропуснаха поне още пет удобни положения пред вратата на съперника. В 75-та минута на мача Ботев Ихтиман изравни от дузпа, изпълнена точно от Балджийски.

Въпреки загубата треньорът Иван Редовски е доволен от тази първа проверка. Той не пусна в игра няколко основни футболисти, през първото полувреме поради контузия терена напусна Калоян Бонев.

Следващата контрола на Балкан ще бъде в Ботевград.Негов съперник ще бъде лидерът в Северозападната трета лига Спартак Плевен.