Отборите на Игокеа Александровац от Босна и Херцеговина и Бакен Беарс от Дания са последните два участника в редовния сезон на баскетболната шампионска лига. Те взеха квотите в последния ден на квалификационните турнири, които се проведоха от 22 до 25 септември в Ботевград и Никозия.

В Арена Ботевград Игокеа спечели трудно срещу португалския Спортинг Лисабон със 70-64 (16-11, 16-16, 14-20, 24-17). И за първи път ще участва в Шампионската лига.

По същото време на финала в група А в  Никозия датският Бакен Беарс от град Орхус победи категорично Белфиус Монс-Ено от Белгия с 86-71 (22-19, 20-12, 26-14, 18-26).

Ден по-рано за редовния сезон на шампионската лига се класираха Цмоки Минск от турнира в Ботевград кипърският Керавнос от турнира в Никозия.

В редовния сезон на баскетболната шампионска лига ще участват 32 отбора, разделени в 8 групи по 4 тима. Рекорден е фактът, че в групите са отбори от 18 страни.